Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол спільного засідання Комісії з питань митної справи та Комісії з питань протидії корупції та діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

12.03.2014

м.Київ                                                                                  04.03.2014року

Місце проведення: вул. Дегтярівська, 11-г                     Початок: 15 год. 00 хв.

 

Присутні:

- члени Комісії з питань митної справи -18 осіб, з них за дорученням – 7 осіб;

- члени Комісії з питань протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції – 8 осіб;

- заступник Голови Громадської ради при Міндоходів: Платонов О.І.

 

Запрошені експерти: Вдовіна Г.В., Федорук С.С., Ізотов С.В., Терещенко С.С., Могоричев Б.З., Ружило О.М., Гриньов Ю.І., Браташов О.М.

 

Представники Департаменту митної справи Міндоходів України:

Пашко П.В. - заступник начальника управління організації митного контролю та оформлення;

Сербайло А.І. – заступник начальника управління організації митного контролю та оформлення – начальник відділу організації митного контролю в пунктах пропуску;

Гринчук В.П. - ГДІ відділу спеціальних митних процедур управління організації митного контролю та оформлення;

Теплий А.І. - заступник начальника відділу спеціальних митних процедур управління організації митного контролю та оформлення.

Представники Інформаційно-комунікаційного департаменту Міндоходів:

Скупова Т.В. - начальник відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства управління комунікацій з громадськістю;

Черницька Д.Р. - ГДІ відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства управління комунікацій з громадськістю.

 

Заступник Голови Комісії Кучинський Ю.Ф. відкрив засідання та поінформував учасників зібрання, що з 35 членів Комісії з питань митної справи зареєструвалось 18 осіб, що підтверджує наявність кворуму.

З урахуванням подій, що відбуваються в державі, після призначення сьогоднішнього засідання Кучинський Ю. звернувся до присутніх внести зміни до порядку денного, який було запропоновано раніше та розглянути лише одне питання, а саме:

напрацювання рекомендацій щодо створення центрального органу виконавчої ради з питань митної справи.

Запропонований порядок денний підтримано учасниками зібрання – одноголосно.

 

Для інформування присутніх про засідання Громадської Ради при Міндоходів до  слова  запрошено  заступника  Голови Громадської ради Платонова О.І., який повідомив, що 3 березня 2014 року відбулось засідання Громадської ради, на якому планувалось розглянути ряд важливих питань, однак, за відсутності кворуму, було прийнято рішення перенести засідання на 05.03.2014 р. З урахуванням рішення Кабінету Міністрів України про ліквідацію Міністерства доходів і зборів України, доповідач звернувся до членів Комісії з питань митної справи з пропозицією напрацювати рекомендації по проведенню реорганізації Міністерства.

 

Виступили:

 

Юровський Д.Б. (Голова Комісії з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції) – повідомив про прийняття розпорядження Міндоходів від 27.02.2014 № 37-р  про створення Комісії для перевірки діяльності Міндоходів під керівництвом заступника Голови Комісії з питань протидії корупції Чорного В.І.. Крім того, в рамках зазначеного розпорядження створюються робочі групи для перевірки діяльності кожного підрозділу Міндоходів.

Кучинський Ю.Ф., який повідомив, що робочі групи для перевірки діяльності підрозділів Міндоходів формувались у стислі терміни та за непрозорою процедурою, проте у разі виявлення необхідності участі членів комісій в їх роботі це питання можна обговорити.

Гриньов Ю.І., який запропонував створити робочу групу, яка б складалась повністю з членів Комісії з питань митної справи для перевірки Департаменту митної справи.

Кучинський Ю.Ф. звернувся до учасників засідання з проханням підготувати пропозиції по конкретним кандидатурам до складу робочої групи, і після обговорення питання порядку денного визначитись з цієї пропозиції.

Поінформував, що на сьогодні в Міндоходів здійснюється накопичення звітності за двома напрямами: податкової та митної; тому особливих проблем у виділенні Департаменту митної справи в окремий орган виконавчої влади не має виникнути.

Пашко П.В., який поінформував про наявні бази даних щодо накопичення звітності з питань митної справи та можливості їх використання при відокремленні Департаменту у Державну митну службу України.

Кучинський Ю.Ф. зазначив про необхідність розгляду функцій, які мають бути передані митній службі.

Пашко П.В. поінформував, що на сьогодні головною функцією митних органів вважається фіскальна. Поряд з цим, митні органи, відповідно до законодавства, повинні виконувати й інші функції, зокрема:

- захист безпеки держави;

- забезпечення роботи пунктів пропуску на кордоні (контроль, оптимізація, спрощення торгівлі);

- контроль за переміщення зброї, наркотичних речовин, товарів подвійного призначення;

- експортний контроль;

- боротьба з контробандою та порушення митних правил;

- статистика, ведення товарної номенклатури;

- обмін інформацією з іншими державами.

ЛиповськийВ.В. зазначив, що за рік функціонування Міндоходів були деформовані функції митних органів із переважанням фіскальної складової, а не функції адміністрування.

Гриньов Ю.І. підтримав виступаючих і запропонував передати нормотворчу функцію Мінфіну.

СербайлоА.І. зазначив, що над об’єднанням податкових та митних органів працювало багато іноземних експертів. Використовувався досвід Англії, де дуже сильна податкова система. Проте з урахуванням реалій розвитку податкової системи України ефективність об’єднання виявилась неоднозначною.

Браташов О.М. не підтримав пропозицію Гриньова Ю.І. передати нормотворчу функцію Мінфіну, так як попередній досвід показав неефективність цієї роботи.

Терещенко С.С. прокоментував недостатність штатної чисельності працівників Мінфіну, залучених до питань формування державної митної політики, та запропонував створити методологічний підрозділ з питань митної справи у складі Мінфіну.

Потапова Н.В. навела додаткові аргументи щодо недоцільності передачі нормотворчих функцій Мінфіну.

ВдовінаГ.І. прокоментувала процедуру реорганізації Міндоходів та необхідність здійснення прозорих дій щодо формування кадрового складу митної служби, зокрема з урахуванням рекомендацій малого та середнього бізнесу.

ЮровськийД.Б. підтримав позицію Вдовіної Г.І., зазначивши, що для вирішення таких питань необхідно повноваження громадських рад визначити не постановою КМУ, а законодавчим актом.

Сидоренко В.І. звернув увагу на необхідності врахування доцільності реформування структури Мінфіну.

Кучинський Ю.Ф. нагадав присутнім про ефективність роботи Громадської ради при Держмитслужбі, коли існував конструктивний підхід до вирішення найболючіших питань, які турбували всі галузі промисловості. Громадська рада при Міндоходів не здатна достатньо оперативно реагувати на проблемні питання і у податковій, і у митній справах.

Підбиваючи підсумки, зазначив, що митна служба має функціонувати як окремий орган виконавчої влади.

 

 

Вирішили:

Звернутися до Громадської ради при Міндоходів щодо ініціюваня звернення до Уряду щодо:

1. доцільності виділення митної служби в окремий орган виконавчої влади;

2. встановити строк реорганізації Міндоходів в термін до трьох місяців;

3. на керівні посади митної служби та її підрозділів призначати осіб за погодженням з Громадською радою;

4. в процесі реорганізації не допускати звільнень фахівців, які підтвердили свою професійність.

 

Трусов С.І. нагадав про необхідність прийняття рішення з питання включення представників Комісії до складу робочої групи для перевірки діяльності Міндоходів, яке обговорювалось на початку засідання. Він запропонував не включати представників Комісії з питань митної справи до складу зазначеної робочої групи, але якщо буде перевірятись Департамент митної справи, в обов’язковому порядку до цієї роботи залучити представників нашої комісії.

Пропозиція прийнята одноголосно.

 

Заступник Голови комісії Кучинський Юрій Федорович нагадав членам комісій про необхідність прийняття участі в роботі Громадської Ради при Міністерстві доходів і зборів, яке призначено на 5 березня поточного року о 15.00, та попросив поінформувати інших учасників Громадської ради, які сьогодні не змогли бути присутніми на засіданні. На останок подякував всім за роботу та закрив засідання.

 

 

Заступник Голови комісії                                                                     Ю.Кучинський

 

До списку