Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №5 засідання Комісії Громадської ради при Міндоходів України з питань митної справи

24.03.2014

м. Київ                                                                   14 березня 2014 року

 

Місце проведення: вул. Дегтярівська, 11-г.

Початок: 11 год. 00 хв.

 

Присутні: члени Комісії – 18 осіб, з них за довіреністю – 6 осіб;

Члени Громадської ради при Міндоходів: Платонов О.І. (Заступник Голови Громадської ради), Юровський Д.Б., Повх В.М..

запрошені експерти: Браташов О.М., Вдовіна Г.В., Воронкова К.В., Гриньов Ю.І., Ізотов С.В., Копйова О.О., Мирошниченко І.М., Могоричев Б.З., Приходько Ю.Н., Птиця М.П., Ружило О.М., Федорук С.С..

 

Представники Міндоходів України:

Науменко Віталій Петрович – заступник Міністра доходів і зборів України – заступник голови ліквідаційної комісії;

Пашко Павло Володимирович – заступник начальника Управління організації митного контролю та митного оформлення Департаменту митної справи;

Скупова Тетяна Вікторівна – начальник відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства Управління комунікацій з громадськістю Інформаційно-комунікаційного департаменту.

 

Першу частину засідання відкрив заступник Міністра доходів і зборів – заступник голови ліквідаційної комісії Науменко Віталій Петрович.

Науменко В.П. привітав присутніх та повідомив про завдання, які на сьогодні покладені на Міністерство доходів і зборів України, на митні органи у період здійснення реорганізаційних заходів. Наголосив, що сьогодні слід консолідувати зусилля на виконання тих завдань, які покладені на митні органи та на Міністерство доходів і зборів. Доповідач окреслив основні напрямки роботи, яким буде приділена першочергова увага: питання визначення та контролю митної вартості, відновлення практики співпраці із галузевими об’єднаннями та асоціаціями на підставі меморандумів та угод про обмін інформацією, а також можливість проведення ревізії процедур митного контролю та митного оформлення, але тільки після повного завершення реорганізаційних заходів. У зв’язку із цим, питанню взаємодії із бізнесом та громадськістю буде приділена особлива увага, крім того буде проведений ряд зустрічей з бізнесом та галузевими об’єднаннями.

Науменко В.П. заслухав пропозиції громадськості та відповів на запитання учасників засідання.

 

Виступили:

Бородиня О.Г. («Укршкірвзуттяпром») запропонував розглянути та впровадити механізм контролю за «чутливими» групами товарів на основі обміну статистичною інформацією з митними органами суміжних країн та країн-торговельних партнерів. Також повідомив про готовність надати необхідні інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції.

Потапова Н.В. (Торгово-промислова палата України) поцікавилась щодо боротьби із мінімізацією митних платежів на сировину і товари легкої промисловості, що спричиняє понесення вітчизняними товаровиробниками збитків та  зниження надходжень до бюджету.

Хольченкова Г.В. (Федерація роботодавців України) – запитання про вектор діяльності, якого буде притримуватися відомство після реформування, про функцію, яка буде основною: адміністрування платежів чи контроль.

Вдовіна Г.В. (Асоціація митних брокерів України) запропонувала підтримати комунікації між органами доходів і зборів (митницями), комісіями громадських рад з митних питань, які на сьогодні працюють у регіонах, а також рекомендації щодо закріплення у положенні про Державну митну службу норм відносно взаємодії з громадською радою, зокрема залучення членів правління Громадської ради на центральному рівні та громадських рад у регіонах до участі у відомчих селекторних нарадах.

Ізовіт Т.Л. (Всеукраїнське об’єднання роботодавців легкої промисловості «Укрлегпром») запропонувала провести зустрічі з галузевими виробниками з метою безпосереднього обміну інформацією.

Дячук Д.І. (Українська Асоціація Меблевиків) запитав щодо проведення контролю та перевірок відносно втрат бюджету внаслідок ввезення підприємствами товарів із заниженням їх митної вартості.

 

Голова Комісії Ліннік В.П. відкрив другу частину засідання. У зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 67 запропонував схвалити порядок денний:

1) Щодо звіту про роботу Комісії.

2) Щодо питань подальшої організації роботи Комісії.

3) Щодо створення ініціативної групи для формування Громадської ради при Державній митній службі.

4) Різне.

Порядок денний був схвалений одноголосно.

 

З питання 1 порядку денного

Виступили:

Ліннік В.П. зачитав Звіт про роботу Комісії та запропонував його схвалити та обговорити пропозиції щодо подальшої організації роботи відповідно до висновків роботи Комісії.

 

Обговорення та пропозиції:

Участь в обговоренні взяли:

Трусов С.І. (Журнал «Митний брокер») із уточнюючими запитаннями про виконання рішень Комісії (підготовка та направлення проектів листів щодо ліцензування діяльності митних брокерів згідно висновків відповідної підкомісії на Голову Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України). Доповідач зазначив, що Комісія з питань митної справи від початку її створення працювала продуктивно.

Доповідач також висловив стурбованість щодо факту, який відбувся під час одного із попередніх засідань:  Головою Комісії з питань митної справи було зроблене застереження представнику Міндоходів відносно відвертої розмови, мотивуючи тим, що в залі засідання присутні представники засобів масової інформації. Представник Міндоходів гідно відреагував - продовжував відверту розмову. Але такі дії керівника Комісії негативно впливають на імідж та роботу Комісії з питань митної справи.

Ліннік В.П. відповів Трусову С.І., що не потрібно із цього приводу хвилюватися, адже то був жарт, який і був відповідним чином сприйнятий представниками Міндоходів та всіма учасниками засідання.

Платонов О.І. повідомив про останні кроки органів виконавчої влади у сфері дерегуляції господарської діяльності та запропонував визначити чіткі пріоритети у роботі Комісії та основні питання, яким необхідно приділити першочергову увагу у період проведення люстрації. Зокрема Платонов О.І. запропонував перш за все увагу приділити законопроекту з реєстр. № 2061а, та здійснити ряд процесуальних кроків для забезпечення його розгляду Верховною Радою України.

Також Платонов О.І. висловив позицію громадськості щодо організації роботи митної служби, відповідно до якої зазначений орган виконавчої влади має чітко слідувати пріоритетам діяльності, які закріплені у Митному кодексі України.

Доповідач повідомив позицію Адміністрації Президента відносно норми щодо відкритості засідань Громадської ради, що означає участь ЗМІ у засіданнях, які запрошується з метою висвітлення діяльності Громадської ради. Разом з тим представники ЗМІ повинні проходити процедуру акредитації у відповідному підрозділі органу виконавчої влади.

Федорук С.С. (Асоціація «Міжнародне об’єднання виробників, експортерів та імпортерів кріплення «Фастексім») запропонував звернутися до Громадської ради із пропозицією щоб експерти, які беруть участь у роботі Комісій Громадської ради, мали право виступити або надати коментар на засіданнях Громадської ради, оскільки до цього часу право виступу мали тільки безпосередньо члени Громадської ради.

Кучинський Ю.Ф. запропонував механізм підтримки громадських рад при територіальних органах у регіонах, забезпечивши участь у їх засіданнях членів Громадської ради та Комісій. Також доповідач зазначив, що робота Комісії в цілому була позитивною.

Повх В.М. (Міжнародна громадська організація «Українсько-Китайська Асоціація Співдружності»)  висловив підтримку позиції Платонова О.І.

Скупова Т.В. повідомила про роботу, яка проводиться щодо організації наступного засідання Громадської ради при Міндоходів.

Пашко П.В. прокоментував інформацію та висловив пропозицію, що з метою забезпечення належного контролю та недопущення правопорушень усі малі підприємці в обов’язковому порядку повинні мати систему обліку своєї діяльності, сплачувати належні податки та звітуватися перед контролюючими органами про результати.

Дячук Д.І. (Українська Асоціація Меблевиків) запропонував забезпечити участь ЗМІ у всіх засіданнях Комісії та Громадської ради.

Юровський Д.Б. прокоментував взаємодію комісій та побажання щодо механізму подальшої взаємодії та оперативного обміну інформацією.

Потапова Н.В. (Торгово-промислова палата України) підтримала пропозицію Платонова О.І. щодо пріоритетів роботи Комісії та підтримки законопроекту з реєстр. № 2061а.

Вдовіна Г.В. (Асоціація митних брокерів України) запропонувала розглянути можливість створення та функціонування «гарячої телефонної лінії» Комісії та митних комітетів громадських рад у регіонах для отримання оперативної інформації від суб’єктів ЗЕД, налагодження процедури більш оперативної комунікації, а також запропонувала розглянути можливість створення та функціонування інформаційного сайту Громадської ради.

У відповідь Трусов С.І. поінформував, що 14 березня Міністр фінансів України Шлапак О.В., представляючи заступників Міністра доходів і зборів України, запропонував проводити «гарячі лінії» за участі представників громадськості. С.Трусов запропонував втілити в життя цю ініціативу, оскільки у громадськості є досвід участі в таких «гарячих лініях», а акож сформувати графік участі представників Комісії з питань митної справи Громадської ради, та аналогічних комісій громадських рад у регіонах в роботі «гарячих ліній».

 

Ліннік В.П. узагальнив пропозиції членів Комісії та експертів.

Вирішили:

1) Для підтримки роботи громадських рад у регіонах запровадити практику виїздів членів Громадської ради при центральному апараті Міністерства у регіони для участі у засіданнях регіональних громадських рад з метою доведення інформації про роботу Громадської ради, отримання оперативної інформації про ситуацію у регіоні та подальшого її доведення на центральному рівні.

Перший виїзд здійснити 17.03.2014 – засідання Комітету з питань митної справи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в Одеській області.

2) Винеси питання на розгляд Громадської ради та запропонувати звернутися від імені Громадської ради до керівництва Міндоходів з приводу проведення регулярних селекторних нарад за участі членів громадської ради при центральному органі та членів громадських рад при територіальних органах.

3) Винести на розгляд Громадської ради питання щодо активної участі експертів у роботі консультативно-дорадчого органу, а також забезпечити їх правом дорадчого голосу на засіданнях Громадської ради.

4) Вивести зі складу Комісії 14 осіб, які систематично не відвідують засідання (перелік додається). Зазначене питання винести на розгляд Громадської ради для прийняття відповідного рішення.

5) Звернутися до Голови Верховної Ради України із пропозицією щодо  винесення терміново на розгляд Верховної Ради законопроекту із реєстр.
№ 2061а (доопрацьованого), та включити його до порядку денного засідання Верховної Ради України.

 

Винесені пропозиції підтримані одноголосно.

 

З питань 2 і 3 порядку денного

Виступили:

Платонов О.І. запропонував продовжити роботу Комісії з питань митної справи,  а також переглянути норми постанови КМУ від 03.11.2010 № 996 й усім бажаючим членам Комісії підготувати на надати пакети документів для створення ініціативної групи для формування Громадської ради при центральному органі виконавчої влади у галузі митної справи, який буде створений. Робота таких ініціативних груп буде оперативно розпочата одразу після винесення Кабінетом Міністрів України відповідних актів про початок функціонування відповідних ЦОВВ.

Також Платонов О.І. відзначив позитивну практику, важливість та необхідність створення та функціонування громадських рад при територіальних органах (на прикладі громадських рад при митницях та при податкових органах у областях, а в подальшому - при головних управліннях Міндоходів). Разом із тим зазначив, що постанова КМУ від 03.11.2010 № 996 регулює процедуру створення та функціонування Громадських рад тільки при міністерствах, центральних органах виконавчої влади.

Доповідач зауважив, що особливо важливим залишається питання розподілу повноважень та сфер компетенції Міністерства фінансів України та митної служби (після завершення процедури реорганізації).

Платонов О.І. висловив невдоволення та стурбованість з приводу закритості деяких посадових осіб ЦОВВ від представників громадськості, зокрема про те, що на процедуру представлення нового керівництва Міністерства доходів і зборів – керівників ліквідаційної комісії не були офіційно запрошені представники Громадської ради. Доповідач зауважив, що відповідно до законодавства усі кроки влади повинні бути відкритими.

Ліннік В.П., узагальнив пропозиції членів Комісії та експертів.

Вирішили:

1)  Звернутися до Громадської ради при Міндоходів з ініціативою та пропозицією підтримати процедуру створення ініціативних груп для формування громадських рад у межах компетенції тих органів, які будуть створені. Робота таких ініціативних груп розпочнеться одразу після початку функціонування відповідних ЦОВВ відповідно до законодавчо закріпленої процедури.

2)  Членам Комісії, за бажанням, підготувати документи для участі у роботі ініціативних груп. Запропонувати провести засідання цих ініціативних груп виходячи із тих пакетів документів, які будуть подані.

3)  Під час наступного засідання Комісії зібрати пакети документів та провести перше засідання ініціативної групи (щодо формування Громадської ради при центральному органі виконавчої влади у галузі митної справи).

4)  Запропонувати Громадській раді схвалити склад таких ініціативних груп, у разі, якщо до цього моменту діяльність Громадської ради не буде офіційно припиненою.

 

Винесені пропозиції підтримано одноголосно.

 

Голова Комісії Ліннік В.П.  подякував усім за роботу та закрив засідання.

 

 

Голова Комісії                                            Ліннік В.П.

Секретар Комісії                                         Воронкова К.В.

До списку