Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №1 засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

06.08.2013

 

Дата та час проведення:25липня 2013 року, 17 год. 00 хв.

Місце проведення:Міністерство доходів і зборів України

(Киянівський провулок, 2, м. Київ)

Присутні:Голова Громадської ради при МіндоходівРоманчукЯ.В.;члени Комісії з питань податкової політикиГромадської ради при Міндоходів – 20 осіб; представники інститутів громадянського суспільства за довіреністю –  4 особи.

Повідомили про відсутність за поважними причинами – 6 осіб.

Кворум є.

Порядок денний:

1. Обрання голови та заступника голови Комісії з питань податкової політики.

2. Затвердження структури Комісії з питань податкової політики (кількості та назв підкомісій, напрямків їх роботи та складу).

3. Обрання голів підкомісій.

4. Різне.

Модератор засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міндоходів: голова Громадської ради при Міндоходів Романчук Я.В.

На початку засідання члени Комісії з питань податкової політики Громадської ради одноголосно затвердили Порядок денний та Регламент роботи.

З питання 1 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Романчука Я.В., який запропонував кандидатуру Дроговоз Ю.С. (Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”) на посаду головиКомісії з питань податкової політики, виходячи з досвіду та результативності роботи пані Юлії у Громадській раді при ДПС України у минулі роки та враховуючи її працьовитість та ініціативність у діяльності Громадської ради.

ОБГОВОРЕННЯ:

Виступила:

Білоцерківська Г.П. - Всеукраїнська громадська організація „Асоціація платників податків України” (АППУ), заступник голови Громадської ради з питань оподаткування, що підтримала кандидатуру Дроговоз Ю.С. та дала позитивну характеристику пані Юлії як високваліфікованого досвідченого фахівця, небайдужої людини.

ГОЛОСУВАЛИ:

за кандидатуру Дроговоз Ю.С. на посаду голови Комісії з питань податкової політикиГромадської ради при Міндоходів:

„за” – одноголосно.

ВИРІШИЛИ:

За результатами голосування обрати головою Комісії з питань податкової політики Громадської ради при МіндоходівДроговоз Ю.С.

СЛУХАЛИ:

Дроговоз Ю.С., запропонувалакандидатуру Врублевської Л.В. (Громадська організація „Освітній правовий центр”) на посаду заступника голови Комісії з питань податкової політики. Вказала на позитивний досвідпані Лариси, що знайшов відображення у плідній роботі Громадської ради при ДПС України. Висловила впевненість, що робота Врублевської Л.В. на посаді заступника голови Комісії з питань податкової політики буде надзвичайно корисною для діяльності Громадської ради.

ОБГОВОРЕННЯ:

Виступив:

Романчук Я.В. - Голова Громадської ради при Міндоходів (Асоціація „Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати”), який підтримав кандидатуру Врублевської Л.В. на посаду заступника голови Комісії з питань податкової політики.

ГОЛОСУВАЛИ:

за кандидатуру Врублевської Л.В. на посаду заступника голови Комісії з питань податкової політики:

„за” – одноголосно.

ВИРІШИЛИ:

За результатами голосування обрати заступника головиКомісії з питань податкової політики Громадської ради при МіндоходівВрублевську Л.В.

Модератор засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міндоходівголова Громадської ради при Міндоходів Романчук Я.В.запропонував надати повноваження Голови зборів голові Комісії з питань податкової політики Громадської ради при МіндоходівДроговоз Ю.С.

ГОЛОСУВАЛИ:

надати повноваження Голови зборів голові Комісії з питань податкової політики Громадської ради при МіндоходівДроговоз Ю.С.

«за» – одноголосно.

З питання 2 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Романчука Я.В., який запропонував розглянути пропозицію члена Громадської ради Дроговоз Ю.С. щодо доцільності створення та функціонування наступних підкомісій:

 1. З питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерства доходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ).
 2. З питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів).
 3. З питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни.
 4. З питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку.
 5. З питань оподаткування фінансового сектору.

Доповідач висловив пропозицію щодо доцільності використання такої форми роботи, як робоча група, оскільки фахівці, об’єднані в робочу групу, мають можливість дієво та аргументовано впливати на вирішення окремих проблемних питань.

Романчук Я.В. звернув увагу на особливу актуальність питання трансферного ціноутворення, а також, висловився щодо надання особливої уваги питанню оподаткування фінансового сектору, яке гостро цікавить окрему категорію платників і передбачає участь у підкомісії фахівців саме цієї галузі.

ОБГОВОРЕННЯ:

В обговоренні брали участь:

Дроговоз Ю.С. - Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”, щодо доцільності створення та функціонування наступних підкомісій:

 1. З питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерства доходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерства доходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ);
 2. З питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів);
 3. З питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни;
 4. З питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку;
 5. З питань оподаткування фінансового сектору;

аргументувала свою пропозицію необхідністю приділити належну увагу зазначеним питанням оподаткування, що будуть надзвичайно актуальні на протязі роботи комісії.

Рафальська І.В.- Всеукраїнська громадська організація „Рада адвокатів України”, запропонувала створити робочу групу, присвячену проблемним питанням оподаткування незалежної професійної діяльності адвокатів і нотаріусів.

Ткачова Е.В. - Всеукраїнська громадська організація „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” (Головний редактор журналу "Баланс-Агро"), внесла пропозицію взяти на контроль питання спеціальних режимів оподаткування і створити робочу групу, що буде займатися цим питанням.

Романчук Я.В. – Голова Громадської ради при Міндоходів (Асоціація „Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати”),висловив пропозицію щодо того, що питаннягармонізації податкового та бухгалтерського обліку є доцільним опрацьовувати відповідною робочою групою фахівців.

Дроговоз Ю.С. – Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”, висловила пропозицію щодо створення робочої групи з питань оподаткування майнових прав щодо об’єктів інтелектуальної власності, враховуючи двояку позицію органів Міндоходів України з цих питань та необхідність більш чітких роз’яснень Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України та державного органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері інтелектуальної власності.

ГОЛОСУВАЛИ:

створити підкомісії:

1.         З питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерствадоходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ).

2.         З питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів).

3.         З питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни.

4.         З питань оподаткування фінансового сектору.

та робочі групи:

 1. З питань оподаткування незалежної професійної діяльності.
 2. З питань застосування спеціальних режимів оподаткування.
 3. З питань оподаткування майнових прав щодо об’єктів інтелектуальної власності.

„за” – одноголосно.

ВИРІШИЛИ:

З метою створення умов для плідної роботи Комісії з питань податкової політики, створити підкомісії:

1.         З питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерствадоходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ).

2.         З питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів).

3.         З питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни.

4.         З питань оподаткування фінансового сектору.

та робочі групи:

 1. З питань оподаткування незалежної професійної діяльності.
 2. З питань застосування спеціальних режимів оподаткування.
 3. З питань оподаткування майнових прав щодо об’єктів інтелектуальної власності.

З питання 3 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Романчука Я.В. – голову Громадської ради, який запропонував членам комісії висловити свої пропозиції щодо керівників підкомісій та робочих зборів. Запропонував ініціаторам створення підкомісій та робочих груп взяти на себе відповідальність за роботу ініційованих ними підкомісій та робочих груп.

ОБГОВОРЕННЯ:

Дроговоз Ю.С.–голова Комісії з питань податкової політики (Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”), висловила свою зацікавленість взяти на себе керівництво підкомісією з питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів) та забезпечити дієвість роботи підкомісії.

Запропонувала очолити підкомісію з питань оподаткування фінансового секторуГудиму Н.В. (Ліга страхових організацій України).

Шевцова Т.С. - Всеукраїнська асоціація роботодавців, запропонувала свою кандидатуру на посаду голови підкомісії з питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерствадоходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ). Заявила про своє бачення активної участі Громадської ради у роботі Міністерства доходів та зборів.

Врублевська Л.В. - Громадська організація „Освітній правовий центр”, вказала, що вважає за необхідне очолити підкомісію з запровадження законодавства про трансфертне ціноутворення, з огляду на високу актуальність цього питання, і запропонувала свою кандидатуру на посаду голови цієї підкомісії.Підтримала пропозицію Дроговоз Ю.С, щодо кандидатури Гудими Н.В. на посаду голови підкомісії з питань оподаткування фінансового сектору.

Романчук Я.В. – Голова Громадської ради при Міндоходів (Асоціація „Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати”),запропонував надати можливість Рафальській І.В. (Всеукраїнська громадська організація „Рада адвокатів України”) очолити робочу групу з питань оподаткування незалежної професійної діяльності, ТкачовійЕ.В. (Всеукраїнська громадська організація „Всеукраїнський бухгалтерський клуб” (Головний редактор журналу "Баланс-Агро")) – робочу групу з питань застосування спеціальних режимів оподаткування. Вніс пропозицію щодо призначення секретаря Комісії з питань податкової політики з числа членів комісії і запропонував на цю посаду Дубину Н.В. (Спілка орендарів і підприємців України).Щодо керівника робочої групи з питань оподаткування майнових прав щодо об’єктів інтелектуальної власності запропонував визначитись в ході роботи робочої групи.

ГОЛОСУВАЛИ:

1)     За кандидатуру Шевцової Т.С. на посаду голови підкомісії з питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерства доходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ)

„за” – одноголосно.

2)        За кандидатуру Дроговоз Ю.С. на посаду голови підкомісії з питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів)

„за” – одноголосно.

3)        За кандидатуру Врублевської Л.В. на посаду голови підкомісії з питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни

„за” – одноголосно.

4)        За кандидатуру Гудими Н.В. на посаду голови підкомісії з питань оподаткування фінансового сектору

„за” – одноголосно.

5)        За кандидатуруРафальської І.В. на посаду голови робочої групи з питань оподаткування незалежної професійної діяльності

„за” – одноголосно.

6)        За кандидатуруТкачовоїЕ.В.на посаду голови робочої групи з питань застосування спеціальних режимів оподаткування

„за” – одноголосно.

7)        За кандидатуру Дубини Н.В. на посаду секретаря Комісії з питань податкової політики

„за” – одноголосно.

ВИРІШИЛИ:

Надати повноваження керівників підкомісій та робочих груп Комісії з питань податкової політики:

Шевцовій Т.С. - голова підкомісії з питань узагальнення практики застосування норм податкового законодавства (функції: підготовка запитів до органів Міністерства доходів і зборів, підготовка пропозицій до проектів узагальнюючих податкових консультацій, сприяння у проведенні органами Міністерствадоходів і зборів консультаційно-роз’яснювальної роботи, підготовка та ініціювання проведення «круглих столів» з питань запровадження окремих норм податкового законодавства, обговорення листів Міндоходів України та відповідей, розміщених в ЄБПЗ);

Дроговоз Ю.С. - голова підкомісії з питань нормативно-правової роботи (функції: підготовка пропозицій до ПКУ, підзаконних актів, обговорення проектів регуляторних актів);

Врублевській Л.В. - голова підкомісії з питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни;

Гудимі Н.В. - голова підкомісії з питань оподаткування фінансового сектору;

Рафальській І.В. - голова робочої групи з питань оподаткування незалежної професійної діяльності;

ТкачовійЕ.В. - голова робочої групи з питань застосування спеціальних режимів оподаткування.

Призначити Дубину Н.В. секретарем Комісії з питань податкової політики

СЛУХАЛИ:

Дроговоз Ю.С. -голова Комісії з питань податкової політики, Всеукраїнська громадська організація „Український союз промисловців і підприємців”, запропонувала членам Комісії з питань податкової політики визначитись щодо своєї участі у підкомісіях та робочих групах. Керівникам підкомісій та робочих груп організувати роботу по підготовці планів роботи підкомісій та робочих груп (встановити строк виконання –до 06 вересня 2013 року) та розпочати роботу з розв’язання поточних актуальних проблемних питань по тематиці підкомісій та робочих груп.

Запропонувала вважати порядок денний виконаним.

ВИРІШИЛИ:

Пропозицію Дроговоз Ю.С. підтримати, списки членів підкомісій та робочих груп схвалити.

Голова Комісії з питань податкової політикиГромадської ради при Міндоходів України, Дроговоз Ю.С. оголосила про закриття засідання.

 

Голова зборів                                         Ю.С.Дроговоз

Секретар зборів                                     Н.В.Дубина

 

До списку