Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №2 засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

02.10.2013

Дата та час проведення: 29 серпня 2013 року, 10 год. 00 хв.

Місце проведення: Міністерство доходів і зборів України (провулок Киянівський, 2, м. Київ)

Присутні: члени Комісії з питань податкової політикиГромадської ради при Міндоходів – 15 осіб, в т.ч. представники інститутів громадянського суспільства за довіреністю – 8 осіб. Повідомили про відсутність з поважних причин – 1 особа.

Голова Комісії : Дроговоз Ю.С.,

Кворум не зібраний.

 

Порядок денний:

1. Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення оподаткування податком на додану вартість», а також пропозицій та зауважень до нього.

2. Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» з питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку.

3. Різне.

 

Модератор засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міндоходів: Голова Комісії з питань податкової політики Дроговоз Ю.С.

На початку засідання члени Комісії з питань податкової політики Громадської ради одноголосно затвердили Порядок денний та Регламент роботи.

 

Виступила: Голова Комісії з питань податкової політики Дроговоз Ю.С. вказала на важливість і актуальність піднятих питань. Запропонувала виробити концептуальну позицію по суті питань порядку денного.

 

З питання 1 Порядку денного:

Слухали:

Дроговоз Ю.С. (Всеукраїнська громадська організація «Український союз промисловців і підприємців»), яка запропонувала не підтримувати зазначений  законопроект, оскільки він є надзвичайно ризиковий і його можливі наслідки є не вивченими в достатній мірі. Юлія Сергіївна узагальнила пропозиції, надіслані на електронну пошту, що відкрита комісією, та вказала на необхідність вивчення наслідків змін в оподаткуванні ПДВ, які пропонуються в  законопроекті. Зокрема, наслідків від введення податку з обороту.

 

Виступили:

Сахно Я.І. (Європейська бізнес Асоціація), презентувала принципову позицію ЄБА щодо законопроекту, викладену в листі ЄБА від 19.08.2013 №824/2013/21 на ім’я Міністра доходів і зборів України (в додатку), і озвучила пропозицію звернутись до Міндоходів з проханням надати на розгляд Комісії з питань податкової політики економічне обґрунтування законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення оподаткування податком на додану вартість».

Ізовіт Т.Л. (Всеукраїнське об’єднання роботодавців легкої промисловості «Укрлегпром»), Олексієнко Д.В. (Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України), підтримали пропозиції Дроговоз Ю.С. і Сахно Я.І.

Дроговоз Ю.С. (Всеукраїнська громадська організація «Український союз промисловців і підприємців»), резюмувала виступи і запропонувала до 15 вересня 2013 року членам Комісії з питань податкової політики виробити принципову позицію з проблемних питань законопроекту, зокрема:

- Пільги;

- Вплив законопроекту на окремі галузі;

- Вплив податку з обороту на ціни;

- Доцільність застосування податку з обороту щодо операцій постачання, з огляду на широке трактування Податковим кодексом України поняття «постачання»;

- Доцільність оформлення права на податковий кредит податковими накладними, взагалі, і у паперовому вигляді, зокрема;

- Введення «вільної» реєстрації платником ПДВ;

- Особливу увагу звернути на формулювання, з метою попередження двозначності трактувань, що призведе до необхідності податкових роз’яснень у майбутньому.

 

Дроговоз Ю.С. зазначила, що матеріали засідання будуть розіслані всім членам Комісії з питань податкової політики з електронної адреси Комісії і, очікується, що члени Комісії, до 15 вересня 2013 року, надішлють свої пропозиції щодо законопроекту на цю-ж електронну пошту для узагальнення.

 

З питання 2 Порядку денного:

Слухали:

Дроговоз Ю.С. поінформувала, що пропозиції великого бізнесу щодо нововведень законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України» з питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку у частині змін у нарахуванні амортизації, у цьому законопроекті не враховано. Однак, різниці в нарахуванні амортизації за принципами ПКУ (з врахуванням майбутніх змін, які пропонує законопроект) і бухгалтерського обліку є значними та суттєво ускладнюють облік і впливають на стан оподаткування. В подальшому це може призвести до значного відхилення даних податкового та бухгалтерського обліків, що суперечить задекларованій меті законопроекту в частині зближення цих обліків. У зв’язку з цим, вважаємо, що зміни у цій частині (стаття 142) слід виключити із законопроекту. Юлія Сергіївна зазначила, що згадані та ряд інших проблемних питань вже опрацьовуються Радою з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України і запропонувала долучитися до цієї роботи з урахуванням пропозицій та зауважень членів робочої групи Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності.

 

Виступили:

Олексієнко Д.В., Ізовіт Т.Л. запропонували підтримати пропозиції Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України.

 

Голосували:

підтримати пропозиції та зауваження членів робочої групи Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» і доповнити їх своїм баченням проблемного питання, за результатами обговорення та надання пропозицій.

„за” – одноголосно.

 

Вирішили:

підтримати пропозиції та зауваження Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» і доповнити їх своїм баченням проблемного питання, за результатами обговорення та надання пропозицій.

З питання 3 Порядку денного:

Слухали:

Врублевську Л.В.(Громадська організація «Освітній правовий центр»), яка виступила по проблематиці трансфертних цін та повідомила, що детально з її позицією по цьому питанню можна буде ознайомитись в розсилці, яка буде зроблена з електронної пошти Комісії. Запропонувала висловити свої пропозиції і зауваження з цього питання до 15 вересня 2013 року шляхом направлення їх на електронну пошту Комісії.

 

Виступила:

Дроговоз Ю.С., Голова Комісії з питань податкової політики, запропонувала вважати порядок денний виконаним. Зазначила, що матеріали засідання та інформація, що була озвучена на засіданні буде надіслана всім членам Комісії і резюмувала, що до 15 вересня 2013 року очікується надання пропозицій і зауважень членів Комісії на електронну пошту Комісії для узагальнення і підготовки концептуальної позиції Комісії з питань податкової політики щодо законопроектів змін до Податкового кодексу та щодо змін Податкового кодексу України в частині трансфертної ціни.

 

 

Голова комісії                                     Ю.С. Дроговоз

Секретар комісії                                        Н.В. Дубина

До списку