Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол №3 засідання Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

27.11.2013

Дата та час проведення: 18 вересня 2013 року, 16 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Київ, Львівська площа, 8, Конгрес-Хол.

Присутні: Голова Комісії з питань податкової політики Дроговоз Ю.С., члени Комісії з питань податкової політики Громадської ради при Міндоходів – 21 особа, в т.ч. представники інститутів громадянського суспільства за довіреністю –  4 особи.

Повідомили про відсутність за поважними причинами – 2 особи.

Порядок денний:

1. Обговорення пропозицій щодо норм законодавства про трансфертне ціноутворення:

1.1. до проектів підзаконних нормативних актів (проектів постанов КМУ);

1.2. до узагальнюючих податкових консультацій;

1.3. до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо використання поняття «звичайна ціна»)»;

1.4.  в рамках підготовки змін до статті 39 Податкового кодексу України.

2. Обговорення пропозицій та зауважень до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення оподаткування податком на додану вартість».

3. Обговорення пропозицій та зауважень до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» з питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку.

4. Різне.

Головуючий: Дроговоз Ю.С.

На початку засідання члени Комісії з питань податкової політики Громадської ради одноголосно затвердили Порядок денний та Регламент роботи.

З питання 1 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Врублевську Л.В. – голову Підкомісії з питань застосування норм законодавства про трансфертне ціноутворення, звичайні ціни, яка поінформувала членів Комісії про проблемні питання у сфері застосування норм трансфертного ціноутворення та про надані членами Комісії пропозиції щодо удосконалення діючих норм законодавства про трансфертне ціноутворення.

ВИСТУПИЛИ:

Дроговоз Ю.С. (Всеукраїнська громадська організація «Український союз промисловців і підприємців»), яка доповнила перелік проблемних питань і запропонувала узагальнити надані пропозиції з питань трансфертного ціноутворення та узгодити їх з членами Комісії шляхом розсилки проекту порівняльної таблиці з електронної адреси Комісії. 

З питання 2 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Дроговоз Ю.С. поінформувала, що пропозиції великого бізнесу щодо законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України» з питань гармонізації податкового та бухгалтерського обліку у частині змін у нарахуванні амортизації, у законопроекті не враховано. Однак, різниці в нарахуванні амортизації за принципами ПКУ (з врахуванням майбутніх змін, які пропонує законопроект) і бухгалтерського обліку – дуже значні, суттєво ускладнюють облік і впливають на стан оподаткування. В подальшому це призведе до значного відхилення даних податкового обліку і бухгалтерського обліку, що суперечить меті законопроекту щодо зближення податкового та бухгалтерського обліку. У зв’язку з цим вважаємо, що зміни у цій частині (стаття 142) слід виключити з законопроекту. Слід приділи увагу і статті 139, яка пов’язана зі статтею 142. Дрововоз Ю. С. вказала, що ці та ряд інших проблемних питань вже опрацьовуються Радою з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України і запропонувала долучитися до цієї роботи з урахуванням пропозицій та зауважень членів робочої групи Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності.

ВИСТУПИЛИ:

Олексієнко Д.В., Ізовіт Т.Л. та запропонували підтримати пропозиції Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України.

ГОЛОСУВАЛИ:

підтримати пропозиції та зауваження членів робочої групи Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» і доповнити їх своїм баченням проблемного питання, за результатами обговорення та надання пропозицій.

„за” – одноголосно.

ВИРІШИЛИ:

підтримати Пропозиції та зауваження Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» і доповнити їх своїм баченням проблемного питання, за результатами обговорення та надання пропозицій.

З питання 3 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Врублевську Л.В. (Громадська організація «Освітній правовий центр»), яка виступила по проблематиці трансфертних цін та повідомила, що детально з її позицією по цьому питанню можна буде ознайомитись у розсилці, яка буде зроблена з електронної пошти Комісії. Запропонувала висловити свої пропозиції і зауваження з цього питання до 15 вересня 2013 року шляхом направлення їх на електронну пошту Комісії.

ВИСТУПИЛА:

Дроговоз Ю.С., Голова Комісії з питань податкової політики, запропонувала вважати порядок денний виконаним. Зазначила, що матеріали засідання та інформація, що була озвучена на засіданні буде надіслана членам Комісії. Поінформувала, що до 15 вересня 2013 року очікується надання пропозицій і зауважень членів Комісії на електронну пошту Комісії для узагальнення і підготовки концептуальної позиції Комісії з питань податкової політики щодо законопроектів по внесенню змін до Податкового кодексу, в тому числі щодо трансфертного ціноутворення.

 

Голова зборів                                           Ю.С.Дроговоз

Секретар зборів                                                          Н.В.Дубина

До списку