Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ № 1 засідання Комісії з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України

08.10.2013

Дата та час проведення: 27 вересня 2013р. о 17:00

 

Місце проведення: м. Київ, пров. Киянівський, 2, 4 поверх

 

Присутні: на початок засідання зареєстровано 13 (тринадцять) членів Комісії, із них по довіреності 5 (п'ять).

 

Кворум є.

           

Порядок денний:

1. Доповідь члена Комісії Юровського Д. Б. щодо звернень платників податків відносно вимог окремих працівників податкових органів про внесення платниками податків завідомо неправдивих відомостей до податкової звітності.

2. Доповідь члена Комісії Чорного В. І. щодо співпраці з громадськими радами при територіальних органах Міндоходів та опрацювання Комісією наявних у розпорядженні членів Громадської ради матеріалів щодо фактів корупції в органах Міндоходів.

3. Доповідь члена Комісії Кучинського Ю. Ф. щодо звернень суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності відносно коригування митними органами митної вартості товарів, що імпортуються в Україну.

4. Прийняття рішень щодо доповідей Юровського Д. Б., Чорного В. І., Кучинського Ю. Ф.

5. Затвердження Положення про Комісію.

6. Затвердження плану роботи Комісії до кінця 2013р.

7. Обрання голови і заступника голови Комісії.

8. Різне.

 

Головуючий на засіданні: член Комісії з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України Юровський Д. Б.

 

На початку засідання члени Комісії одноголосно затвердили порядок денний.

 

З питання 1 порядку денного.

Слухали:

Юровського Д. Б., директора Центру правової допомоги та розвитку зовнішньоекономічної діяльності СПМСППУ, який виступив із повідомленням: почастішали звернення платників податків щодо вимог окремих працівників податкових органів районного рівня, які передаються платникам податків як правило у телефонному режимі або в особистій бесіді усно, викривляти податкову звітність з ПДВ (дані податкових декларацій з податку на додану вартість) шляхом виключення із декларацій даних рядків 23.1, 23.2, 24, підтверджуючих право платника податків на відшкодування ПДВ, - здійснювати це або шляхом внесення до декларацій завідомо неправдивих відомостей або поданням уточнюючих розрахунків. Юровський Д. Б. зазначив, що відповідальність за внесення завідомо неправдивих відомостей у податкову звітність передбачена ст. 366 КК України, а згідно ст. 60 Конституції України ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження; що метою запровадження подання електронної звітності як раз і була мінімізація особистого контакту платника податку і податківців та уникнення «перевірок звітності до моменту її подання». Розглянули усне звернення головного бухгалтера – члена правління ТДВ «З» О. щодо дій службових осіб Дніпродзержинської ОДПІ С., Г., які тривалий час вимагали від неї викривлення даних податкової звітності, погрожуючи за невиконання цього розпорядження застосувати до підприємства штрафні санкції, поки вона не погодилась із такими вимогами та не переконала правління у необхідності подання уточнюючих розрахунків з ПДВ за квітень, травень, червень, липень 2013р. якими було знято дані із строки 23.1 декларації з ПДВ, що призвело до недоотримання підприємством сум відшкодування експортного ПДВ за II квартал 2013р. та липень 2013р. в особливо великих розмірах, а підприємство опинилось на межі зупинки.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь Потапенко В. О., Костюк О. В.

Вирішили:

- Направити звернення до Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів: про надання роз'яснень щодо законності таких вимог співробітників податкової служби, правової кваліфікації таких дій, наданні рекомендацій платникам податків як діяти у подібних ситуаціях у майбутньому; проведення профілактичної роботи у Дніпродзержинській ОДПІ Дніпропетровської області щодо недопущення подібних фактів у майбутньому.

 

3 питання 2 порядку денного.

Слухали:

Чорного В. І., голову правління благодійного фонду «Древляни», щодо:

- необхідності направляти до Комісії з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції інформацію про факти корупційних дій працівників податкових та митних органів, які стали предметом розгляду або надійшли до комісій Громадської ради при Міндоходів;

- необхідності поглиблення співпраці з громадськими радами при територіальних органах Міндоходів (головних управліннях Міндоходів ) та митницях Міндоходів.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь Юровський Д. Б., Потапенко В. І., Бородиня О. Г.

Вирішили:

- доручити голові Комісії виступити на наступному засіданні Громадської ради з інформацією про утворення Комісії, її діяльність та запропонувати направляти матеріали про відомі членам Громадської ради факти корупційних дій у податкових та митних органах;

- звернутись до громадських рад при територіальних органах Міндоходів (головних управліннях Міндоходів ) та митницях Міндоходів щодо призначення відповідальних осіб для взаємодії з Комісією з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції (обміну інформацією тощо).

 

З питання 3 порядку денного.

Слухали:

Кучинського Ю. Ф., віце-президента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, який виступив з інформацією про наявність численних фактів корегування митними органами митної вартості товарів, які імпортуються в України, а саме: безпідставне (без дотримання процедур передбачених ст-ст. 55, 58-64 МК України), на думку доповідача, застосування відмінних від основного методу (ч. 1 ст. 57 МК України) другорядних методів визначення митної вартості (ч. 2 ст. 57 МК України). Зазначені факти, як повідомив доповідач, продовжуються навіть після направлення листа Міндоходів від 24.07.2013р. № 12884/7/99-99-10-03-02-17/2580 про неприпустимість такої практики.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь Потапенко В. І., Бородиня О. Г., Юровський Д. Б.

Вирішили:

- доручити Кучинському Ю. Ф. надати Комісії конкретні факти (звернення, документи, аудіо- відеоматеріали, рішення митних органів про коригування митної вартості, скарги суб'єктів ЗЕД тощо), які свідчать про зазначені ним порушення Митного кодексу України та невиконання розпорядження Міндоходів, викладеного у листі від 24.07.2013р., з відповідним обґрунтування чому, на думку заявників, в їх випадку митна вартість визначена неправомірним способом, а також подані митним органам скарги та відповіді на них, для розгляду на Комісії та відповідного реагування;

- доручити голові Комісії регулярно брати участь у засіданнях Комісії з питань митної справи Громадської ради при Міндоходів, звернутись до членів Комісії з питань митної справи з пропозицією надавати інформацію про відомі членам Комісії факти, які можуть містити відомості про корупційні правопорушення або наявність корупціогенних факторів у діяльності митних органів.

 

З питання 4 порядку денного.

Слухали:

Юровського Д. Б., який запропонував затвердити рішення про направлення звернень щодо питання 1, 2 порядку денного; підготовку звернень доручити Юровському Д. Б.

Вирішили:

- доручити Юровському Д. Б. підготовку, направлення звернень та контроль за їх виконанням.

 

З питання 5 порядку денного.

Слухали:

Юровського Д. Б., який представив розроблений ним проект Положення про Комісію з питань запобігання та протидії корупції та з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь Потапенко В. І., Бородиня О. Г. з пропозиціями:

- внести зміни до п. 1 ст. 1, п. 2 ст. 7 проекту Положення;

- провести обговорення проекту Положення шляхом направлення членами Комісії пропозицій до проекту Положення.

Вирішили:

- взяти проект Положення, розроблений Юровським Д. Б. зі змінами запропонованими Потапенко В. І. та Бородиня О. Г., за основу;

- членам Комісії протягом 1 місяця направити свої пропозиції до проекту Положення;

- голові Комісії узагальнити пропозиції членів Комісії та винести Положення, з урахуванням пропозицій членів Комісії, на остаточне затвердження на наступному засіданні Комісії.

 

З питання 6 порядку денного.

Слухали:

Юровського Д. Б., який представив розроблений ним проект плану роботи Комісії на II півріччя 2013 року.

Вирішили:

- План роботи затвердити.

 

З питання 7 порядку денного.

Слухали:

Потапенко В. І., голову Гільдії виробників відеограм і фонограм, який запропонував на посаду голови Комісії Юровського Д. Б.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь Кучинський Ю. Ф., Чорний В. І., які підтримали кандидатуру Юровського Д. Б.

Юровський Д. Б., який запропонував на посаду заступника голови Комісії
Чорного В.І., на посаду голови підкомісії з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції Потапенко В. І., вніс пропозицію присутнім членам Комісії висунути кандидатури на посаду голови підкомісії з питань запобігання та протидії корупції.

Вирішили:

- обрати Юровського Д. Б. головою Комісії;

- обрати Чорного В. І. заступником голови Комісії;

- обрати Потапенко В. І. головою підкомісії з питань діяльності органів фінансових розслідувань і податкової міліції;

- доручити Юровському Д. Б. тимчасово очолювати підкомісію з питань запобігання та протидії корупції.

 

З питання 8 порядку денного.

Слухали:

Юровського Д. Б., якій підвів підсумки засідання Комісії.

Обговорення.

В обговоренні взяли участь:

Бородиня О. Г., який зачитав із журналу «Вісник Міністерства доходів і зборів України» інформацію про виявлення працівниками ГУВБ Міндоходів фактів сприяння окремих службових осіб митних органів у контрабандному ввезенні на територію України за злочинною схемою «розірваний транзит» взуття із країн ЄС та притягнення таких службових осіб до відповідальності.

Рогожин М. В., який повідомив про наявність скарг підприємств – членів Української асоціації меблевиків щодо фактів триваючого блокування реєстру податкових накладних, які надходять до асоціації.

Вирішили:

- взяти до відома інформацію Бородиня О. Г.;

- доручити Рогожину М. В. запропонувати члену Комісії Дячуку Д. І. – президенту Української асоціації меблевиків - підготувати та направити до Комісії задокументовану інформацію про конкретні факти блокування реєстру податкових накладних у підприємств – членів асоціації та обґрунтування чому, на думку заявників, таке блокування є незаконним у їх випадках.

 

Юровський Д. Б. оголосив про закриття засідання.

 

 

Голова Комісії                                                        Д.Б. Юровський

 

До списку