Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

«Митна енциклопедія»

07.05.2015 -

Державним науково-дослідним інститутом митної справи завершено виконання науково-дослідної роботи «Розбудова митної справи України: витоки, реалії перехід до сталого розвитку», яка виконувалась протягом 2011-2014 років. У межах виконання зазначеної науково-дослідної роботи підготовлено рукопис «Митної енциклопедії».

«Митна енциклопедія» - перше в Україні трьохтомне зібрання знань про державну митну справу та зовнішньоекономічну діяльність.

Видання «Митна енциклопедія» підготовлено з метою систематизації основних термінів, понять, їх визначень, стійких фразеологічних сполучень, що характеризують суть митної справи, її внутрішнього і зовнішнього середовища, розкриття її змісту для підвищення ефективності комунікації у процесі практичної, наукової та навчальної діяльності в митній та іншій сферах.

Результатом колективного наукового пошуку став комплекс наукових статей, у яких описано митну термінологію та відомчі відзнаки, історію розвитку митної справи та персоналії керівництва митної служби України, базові положення міжнародних правових актів з питань митної справи і діяльність митних служб зарубіжних країн, органи державної влади в Україні та питання боротьби з контрабандою, митні органи, офшорні зони, кінологічне забезпечення здійснення митної справи, зброя, культурні цінності, тощо.

Структурно «Митна енциклопедія» складається із трьох томів, що містять близько 2500 наукових статей, розмішених в алфавітному порядку. До багатьох статей подано ілюстративний матеріал. Для полегшення необхідної інформації передбачено статті-відсилання, що адресують читача до необхідного терміна.

При підготовці «Митної енциклопедії» автори використовували у якості першоджерел праці відомих українських та зарубіжних науковців і практиків митної справи, а також нормативно-правову базу, що регулює питання здійснення митної справи в Україні та світі. До складу авторського колективу «Митної енциклопедії» увійшли провідні вітчизняні вчені, відомі як в Україні, так і за її межами своїми науковими здобутками у митній справі, а також фахівці-практики, що безпосередньо здійснюють державну митну справу.

Поява подібного видання є своєчасною, відповідає професійним потребам працівників Державної фіскальної служби України для підготовки посадових осіб та підвищення їх кваліфікації, розробки нормативних актів у сфері митної справи тощо. «Митна енциклопедія» може слугувати додатковим джерелом знань з митної справи та практичної діяльності у митній сфері для науковців, викладачів вищої школи  України, аспірантів, студентів, суб'єктів ЗЕД та усіх, хто цікавиться розвитком митної справи в Україні та за її межами.

Розповсюдження «Митної енциклопедії» сприятиме покращенню іміджу ДФС, вирішенню актуальних наукових та економічних проблем, пов’язаних з реалізацією національних митних інтересів держави, підвищить ефективність комунікацій у процесі практичної, наукової та навчальної діяльності в митній сфері.