Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Про державну службу

Інститут державної служби в Україні започатковано прийняттям Закону України «Про державну службу» від 1993 року для забезпечення надійності конституційного устрою та надання державному управлінню організованості, забезпечення захисту національних інтересів України.

Після підписання у 2014 році Угоди про асоціацію між європейським Союзом і Україною, 10 грудня 2015 року був прийнятий новий Закон України «Про державну службу», в якому закладені принципи і процедури, що відповідають європейським стандартам і практикам.  

Правовий статус державного службовця, обмеження щодо призначення на посаду, випробування та стажування державних службовців, а також особливості прийняття на державну службу, регулюються  Законом України №889 «Про державну службу» (далі – Закон) та постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 06 квітня 2016 року № 72 затверджено Порядок визначення спеціальних вимог до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорій «Б» і «В».

Розділ V Закону «Службова кар’єра»  містить інформацію про проходження та просування по державній службі, ранги державних службовців, оцінювання результатів службової діяльності, стаж державної служби, правила внутрішнього службового розпорядку державного органу, підвищення рівня професійної компетентності державних службовців.

Відповідно до статті 44 Закону щорічно проводиться оцінювання результатів службової діяльності державних службовців для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо преміювання, планування їхньої кар’єри, виявлення потреби у професійному навчанні. За результатами оцінювання службової діяльності державного службовця йому виставляється негативна, позитивна або відмінна оцінка з її обґрунтуванням.