Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Завдання і функції

Основні завдання Департаменту організації протидії митним правопорушенням

Запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил на всій митній території України. 

Здійснення міжнародного співробітництва, забезпечення виконання зобов’язань, узятих за міжнародними договорами України, з питань, що належать до її компетенції, у тому числі, шляхом надання взаємної адміністративної допомоги у запобіганні, виявленні та розслідуванні порушень законодавства з питань державної митної справи, на підставі міжнародних угод.

Аналіз та управління ризиками з метою визначення форм та обсягів митного контролю.

Основні функціїДепартаменту організації протидії митним правопорушенням

1. Проведення заходів із запобігання та протидії контрабанді, боротьби з порушеннями митних правил на митній території України.

- здійснення аналітично-пошукової роботи, спрямованої на виявлення способів і механізмів переміщення товарів і транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України з порушенням законодавства України з питань державної митної справи, а також попередження таких порушень;

- організація, проведення та участь у проведенні спеціальних заходів та операцій із запобігання, виявлення та припинення незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, культурних цінностей, зброї та боєприпасів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, спеціальних засобів негласного отримання інформації, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, фальсифікованих лікарських засобів та інших предметів правопорушень;

- координація та контроль дій митниць ДФС, спрямованих на запобігання, виявлення та припинення незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, культурних цінностей, зброї та боєприпасів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, спеціальних засобів негласного отримання інформації, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, фальсифікованих лікарських засобів та інших предметів правопорушень.

2. Здійснення у випадках, передбачених законом, провадження у справах про порушення митних правил.

3. Вирішення відповідно до Митного кодексу України питання реалізації компромісу.

4. Взаємодія та здійснення обміну інформацією з державними органами іноземних держав згідно з міжнародними договорами України.

5. Здійснення аналізу та управління ризиками з метою визначення форм та обсягів митного контролю.

6. Розробка і реалізація практичних заходів з управління ризиками.

7. Координація застосування та розвиток системи управління ризиками.

8. Підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правових актів міністерств, розробка проектів наказів Мінфіну щодо затвердження порядків, інструкцій, положень, форм розрахунків, звітів, декларацій, інших документів з питань, що належать до компетенції ДФС, та проектів наказів ДФС з питань боротьби з митними правопорушеннями.

9. Забезпечення розгляду запитів та звернень народних депутатів України, органів державної влади, підприємств, громадян та інших заявників в межах компетенції Департаменту.

10. Інші функції та процедури.