Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Завдання і функції

Основними завданнями Департаменту податків і зборів з фізичних осіб є:

забезпечення реалізації єдиної державної податкової політики в частині адміністрування податків і зборів, здійснення в межах своїх повноважень контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів;

забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьба з правопорушеннями при застосуванні законодавства з питань сплати єдиного внеску;

забезпечення реалізації державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк. 

Основні функції Департаменту:

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, внесків самозайнятими особами (зокрема ПДФО, єдиного податку, рентної плати, екологічного податку, військового збору).

Організація проведення камеральних перевірок юридичних та фізичних осіб у межах повноважень підрозділу податків і зборів з фізичних осіб.

Організація та контроль за дотриманням чинного законодавства при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою сплати державного мита.

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати єдиного внеску.

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податку на майно з фізичних осіб (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю) та місцевих зборів з фізичних осіб (туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів).

Складання та супроводження плану-графіка проведення документальних планових перевірок самозайнятих осіб.

Організація проведення документальних перевірок самозайнятих осіб, фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання
(по податках, зборах, платежах і внесках, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати яких покладено на фіскальні органи), юридичних осіб з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску та державного мита, а також казенних підприємств пробірного контролю з питань сплати (утримання) збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Організація та проведення перевірок відомостей суб’єктів декларування, у т.ч. осіб, які займають посади, перебування на яких становить державну таємницю, вказаних у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Організація та контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати ПДВ, акцизного податку платниками податків – фізичними особами – підприємцями.

Організація роботи, пов’язаної із захистом персональних даних при їх обробці, відповідно до законодавства.

Організація функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Організація функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального.

Застосування штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасність подання звітності, встановленої законодавством, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, та за результатами проведення перевірок платників податків, штрафних (фінансових) санкцій до платників єдиного внеску за порушення законодавства з єдиного внеску.

Організація роботи з ризиками несплати податків для формування плану-графіка проведення планових документальних перевірок суб’єктів господарювання.

Організація та координація роботи територіальних органів ДФС щодо складання та виконання плану-графіка проведення планових документальних перевірок платників податків.

Підготовка пропозицій щодо удосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабміну та розробка проектів законів України, актів Президента України, Кабміну, що належать до сфери діяльності ДФС.

Підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правових актів міністерств, розробка проектів наказів Мінфіну щодо затвердження порядків, інструкцій, положень, форм розрахунків, звітів, декларацій, інших документів з питань, що належать до компетенції ДФС, та проектів наказів ДФС.

Забезпечення розгляду запитів та звернень народних депутатів України.