Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Міністерство доходів і зборів України інформує про затвердження форми довідки про відсутність податкового боргу (не пов’язаної з ліквідацією платника податків)

03.12.2013

Міністерство доходів і зборів України інформує, що 10 жовтня 2013 року наказом № 567 затверджено Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374.

Вказаний наказ набрав чинності 26.11.2013 року (опублікований в інформаційному бюлетені „Офіційний вісник України” № 89).

Наказ розроблено у зв’язку з необхідністю реалізації вимог чинного законодавства України у сфері державних закупівель, фінансування за рахунок бюджетних коштів, надання державної підтримки та узгодження таких положень із податковим законодавством.

З цією метою наказом регламентується процедура підтвердження довідкою органу доходів і зборів відсутності у платника податків податкової заборгованості перед бюджетом, необхідною для подання таким суб’єктом  вказаного документу на вимогу органу державної виконавчої влади, який від імені держави та у випадках передбачених чинним законодавством виконує обов’язок з організації конкурсних процедур.

Також додатком до наказу передбачено уніфіковані форми документів -  довідки (додаток 1 до вказаного Порядку) та заяви (додаток 2 до зазначеного Порядку), які є єдиними для всіх підстав надання довідки (наявність яких визначається нормативно-правовими актами), випадків (проведення закупівель за державні кошти, надання фінансової підтримки, виділення бюджетного фінансування тощо), суб’єктів (платників податків як учасників конкурсу, органів державної влади як замовників конкурсу), будь-якого органу доходів і зборів тощо.

Слід підкреслити, що така довідка є відмінною від довідки, що видається у випадках припинення платника податків за формою № 22-ОПП.

Граничний строк розгляду заяви платника податків та видачі довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів від дня отримання такої заяви органом доходів і зборів.

Поряд з тим зазначаємо, що довідка дійсна протягом 10 календарних днів з дати її видачі. Якщо довідка стала недійсною, необхідно повторно ініціювати її видачу, звернувшись із заявою до органу доходів і зборів.

Для цілей видачі довідки запроваджено перевірку органом доходів і зборів наявності або відсутності у платника податків податкового боргу як за основним місцем обліку платника податків, так і за неосновним місцем обліку (платник окремого податку).

На даний час довідкою про відсутність заборгованості з податків, зборів, що контролюються органами доходів і зборів, підтверджується відсутність податкового боргу по податкових і митних платежах.

Зазначеним наказом передбачено можливість отримання довідки на  вибір платника податків або у паперовій формі, або у електронному вигляді.

Для отримання довідки в паперовому вигляді платник податків звертається до органу доходів і зборів, на обліку в якому перебуває такий платник, із відповідною заявою, в якій вказується нормативна підстава для видачі такої довідки.

Після надходження від платника податків електронної Заяви, за умови відсутності у такого платника податкового боргу, формується електронний документ (довідка), яка надсилається засобами електронного зв’язку на електронну адресу (e-mail) платника податків-заявника.

Також завдяки створенню розгалуженої системи Центрів обслуговування платників податків та надання їм повноважень щодо надання адміністративних послуг отримати вказану довідку стало можливим звернувшись до оператора у віконці Центру.

Звертаємо увагу, що адміністративна послуга з видачі довідки надається безоплатно.

Підкреслюючи викладене слід зазначити, що наслідком наявності податкової заборгованість є відмова у видачі довідки, що, в свою чергу,  унеможливить прийняття участі у конкурсі та спричинить ненадання в такому випадку бюджетного фінансування. Тому від повноти сплати податків залежить ділова репутація суб’єкта і можливість здійснення ним статутної діяльності із залученням бюджетних коштів.

 

Інформаційно зазначаємо, що наказ Мінфіну від 12 грудня 2012 року №1315, втратив чинність відповідно до наказу Мінфіну від 25.10.2013 №904.