Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Міндоходів йде назустріч платникам податків у подоланні негативних проявів соціально-політичної ситуації, що склалася на Сході України

10.07.2014 -

Статтею 67 Конституції України визначено обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковим обов’язком відповідно до пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 38.1 статті 38 Кодексу виконанням податкового обов’язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк.

За невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку платник податків несе передбачену Кодексом відповідальність.

У разі несплати платником податків у встановлений Кодексом строк суми узгодженого грошового зобов’язання до такого платника застосовуються заходи стягнення податкового боргу та фінансова відповідальність.

З метою упередження настання відповідальності за протиправні діяння, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених Кодексом, Міністерство доходів і зборів України листом від 01.07.2014 № 15472/7/99-99-25-01-17 надало роз’яснення платникам податків, які мають бажання, але не мають змоги (в силу об’єктивних причин, пов’язаних з проведенням на сході України антитерористичної операції) виконати свої обов’язки із сплати податків, передбачені Кодексом, з приводу наявних законодавчих механізмів зміни строків сплати податків, що нададуть таким платникам змогу уникнути фінансової відповідальності і застосування заходів стягнення податкового боргу.