Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Історична довідка

-

У зв’язку з утворенням Державної фіскальної служби України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 160 «Про утворення Державної фіскальної служби» шляхом реорганізації Міністерства доходів і зборів, було утворено Спеціалізовану лабораторію з питань експертизи та досліджень ДФС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України». Наказом ДФС України від 25.01.2017 № 39 «Про перейменування деяких територіальних органів ДФС» Спеціалізовану лабораторію з питань експертизи та досліджень ДФС перейменовано в Департамент податкових та митних експертиз ДФС.

Основними завданнями Департаменту податкових та митних експертиз ДФС є:

1) забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства;

2) проведення досліджень та здійснення експертної діяльності у податковій та митній сферах;

3) здійснення відповідно до законодавства попередньої оцінки майна, вилученого, конфіскованого за порушення митного та податкового законодавства.

Департамент податкових та митних експертиз ДФС є правонаступником усіх прав та обов’язків Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС та Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів, а та, в свою чергу, - Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи, яке було створене у лютому 2004 року на базі Центральної митної лабораторії, утвореної згідно з наказом Державного митного комітету України № 83-к 18 березня 1994 року.

Наказом від 23.02.2004 № 136 в підпорядкування Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи було передано експертні підрозділи митниць.

Сьогодні до складу Департаменту податкових та митних експертиз ДФС входять 9 підрозділів з питань експертизи і досліджень, розташовані в містах Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові, Ужгороді та Сєвєродонецьку.

Підрозділи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС забезпечені сучасними технічним обладнанням та професійним кадровим потенціалом.

Департамент виконує широкий спектр експертиз і досліджень, серед яких: експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, лікарських засобів та препаратів, товарознавча експертиза, дослідження документів, грошей, балістична експертиза, комплексне дослідження транспортних засобів та документів, що їх супроводжують, дослідження харчових продуктів, хімічних речовин та матеріалів, нафтопродуктів, пально-мастильних матеріалів, металів, сплавів та виробів з них тощо.

Щороку експертами проводиться близько 45 тисяч експертиз та досліджень проб (зразків) товарів.