Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задовольняє Вас інформація, розміщена на стендах ЦОП?

Лист ДФС України від 12.01.2016 №594/7/99-99-17-02-02-17 "Про організацію роботи з фізичними особами – підприємцями"

19.01.2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

12.01.2016                                 №594/7/99-99-17-02-02-17


Головні управління ДФС

в областях та м. Києві

 

Управління (відділи) доходів

і зборів з фізичних осіб



Про організацію роботи з фізичними особами – підприємцями


Державна фіскальна служба України  у зв’язку з прийняттям  Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон)  повідомляє.

Підпункт 177.5.1 п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), викладено в такій редакції: авансові платежі з податку на доходи  фізичних  осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними,  зазначеними у Книзі обліку  доходів і  витрат,  кожного календарного кварталу та  сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж на четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового  платежу за відповідний календарний  квартал є від’ємне значення, то  авансовий  платіж за такий період  фізичною особою – підприємцем не сплачується  (пп.2 п.35 Закону).

Таким чином, для фізичних  осіб – підприємців під час  заповнення  податкової декларації про  майновий  стан  і доходи у додатку Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових  платежів по податку на доходи  фізичних  осіб, тобто, платниками  податків не заповнюється рядок 6 розділу ІІ додатку Ф4.

 Отже, до внесення змін у п.12 розділу ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства  фінансів  України від 02.10.2015 №859, рекомендувати  платникам  податків  не здійснювати розрахунок авансових  платежів.

Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими  особами після  1 січня  2016 року, оподатковуються за ставкою визначеною п. 167.1 ст.167 Кодексу у розмірі 18 відсотків.

Враховуючи вищенаведене,  Державна  фіскальна  служба  України зобов’язує  зазначені  зміни довести до підпорядкованих територіальних органів та  платників податків. 

 

 

В.о. директора Департаменту

доходів і зборів з фізичних осіб                                                    С.О. Назаренко

 

 


До списку