Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ДФС України від 20.03.2018 №8113/7/99-99-08-01-04-17 "Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ"

23.03.2018

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

лист

 20.03.2018                          №8113/7/99-99-08-01-04-17

 

Головні управління ДФС в областях, м. Києві,

Офіс великих платників податків ДФС

 

Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ

 Державна фіскальна служба України інформує, що 16.03.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.01.2018 № 7 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.02.2018 за № 151/31603 (далі – наказ № 7).

Затвердженими наказом № 7 змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233, зі змінами (далі – Положення), урегульовано наступне.

1. Змінами до пунктів 2.5, 2.6 розділу II Положення розмежована компетенція територіальних органів ДФС у частині реалізації процедур формування та ведення реєстру платників ПДВ відповідно до повноважень, визначених підпунктом 191.1.9 пункту 191.1 статті 191, підпунктом 193.1.3 пункту 193.1 статті 193 розділу I Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Зокрема встановлено, що контролюючі органи в областях та місті Києві, Офіс великих платників податків ДФС та державні податкові інспекції, які їм підпорядковуються, здійснюють заходи з реєстрації та обліку платників ПДВ, що перебувають на їх території, згідно із покладеними на них повноваженнями.

2. Пункт 3.15 розділу III Положення доповнено новим абзацом для доопрацювання питання реєстрації/анулювання реєстрації платником ПДВ юридичної особи, утвореної/припиненої шляхом перетворення.

Виходячи із особливостей реєстрації платником ПДВ новоутвореної юридичної особи, визначений порядок дій контролюючого органу у випадку якщо юридична особа, яка утворена в результаті перетворення, не подала до контролюючого органу протягом 10 робочих днів, що настають за датою завершення перетворення, заяви для реєстрації або перереєстрації у порядку, передбаченому Положенням. Встановлено, що у цьому випадку контролюючий орган приймає рішення про анулювання реєстрації юридичної особи, припиненої в результаті перетворення. Таке рішення приймається згідно з підпунктом «б» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу лише після спливу встановленого 10-денного строку та у разі якщо новоутвореною юридичною особою не було подано заяви для реєстрації платником ПДВ (у випадку коли датою її державної реєстрації є дата завершення перетворення) або перереєстрації платника ПДВ (у випадку коли датою її державної реєстрації є дата державної реєстрації платника ПДВ – юридичної особи, припиненої в результаті перетворення).

3. Змінами до пунктів 5.6, 5.8, 5.10 розділу V Положення та змінами до додатка 5 до Положення розширений перелік посадових осіб контролюючого органу, яким надається право підписувати (затверджувати) рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ та, відповідно, підписувати рішення про скасування цих рішень.

Зокрема, передбачена можливість підписання рішень про анулювання реєстрації за ф. № 6-РПДВ та ф. № 7-РПДВ, а також рішень про скасування цих рішень, не тільки керівником, але й заступником керівника і уповноваженою особою контролюючого органу. При цьому встановлено, що примірники рішень за ф. № 6-РПДВ та ф. № 7-РПДВ зберігаються у контролюючих органах, які приймали ці рішення.

Прошу довести зазначене до відома підпорядкованих органів та забезпечити виконання положень наказу № 7.

 

Перший заступник Голови                                                                   С.В. Білан

 

До списку