Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДПС України від 17.12.2012 №7242/0/61-12/15-1415 "Про розгляд листа"

26.12.2012

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.12.2012 №7242/0/61-12/15-1415

                                                                                                       <…….>

Про розгляд листа

Державна податкова служба України розглянула лист <…….> щодо деяких питань при здійсненні певного виду господарської діяльності без його визначення в установчих документах та відповідальність за таку діяльність і повідомляє.

Пунктом 2 статті 57 Господарського кодексу України встановлено, що в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до п.2. ст.17 Закону України від 15.05.2003, № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості щодо видів діяльності юридичної особи містяться в Єдиному державному реєстрі.

Пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України" визначено, що органи державної статистики перевіряють повноту заповнення облікової картки та відповідність відомостей установчим документам суб'єкта і вносять їх до Реєстру.

Функціонування Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, використання його даних, створення та ведення реєстрів респондентів статистичних спостережень забезпечує Держстат України (пп. 8) п. 4 Положення про Державну службу статистики України, затверджений Указом Президента України від 06.04.2011 №396/2011).

Статтею 9 Закону України Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" визначено перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до цього закону та спеціальних законів. Цим законом передбачена відповідальність у вигляді штрафів за провадження господарської діяльності без ліцензії у розмірах, встановлених законом (ст. 22).

Поряд з цим зазначаємо, що відповідно підпункту 191.1.9 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) органи державної податкової служби здійснюють ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Одночасно з цим, керуючись підпунктом 20.1.29 пункту 20.1 статті 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи.

 

Заступник Голови                                                                                 А.П. Ігнатов

До списку