Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДПС України від 03.04.12 № 4829/5/15-2116

25.12.2012

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

03.04.12 № 4829/5/15-2116

 <…….>

 

Щодо розгляду листа

 

Державна податкова служба України розглянула лист <…….> з питань оподаткування бюджетних установ збором за спеціальне використання води надано роз’яснення листом ДПА України від 11.04.11 № 10193/7/15-0817 (копія додається).

 Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), доходи – це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

 Отже, якщо Управління освіти є бюджетною установою, має на балансі дошкільні навчальні заклади, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, та використовує воду для власної господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах (наприклад, використовує обсяги води у їдальнях для приготування їжі з метою подальшої її реалізації та отримання з цього доходу) або така вода використовується дошкільними навчальними закладами, які знаходяться на балансі Управління освіти, то при укладенні договору на поставку води з водокористувачем-постачальником безпосередньо Управлінням освіти, збір обчислює і сплачує така установа на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води (у т.ч. і за обсяги, використані дошкільними навчальними закладами) (п. 326.13 ст. 326 ПКУ).

 Якщо Управління освіти використовує воду для власної господарської діяльності або така вода використовується для власної господарської діяльності дошкільними навчальними закладами, що знаходяться на балансі такої установи, без отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, то така установа не є платником збору за спеціальне використання води.

 

Додаток: копія листа ДПА України від 11.04.11 № 10193/7/15-0817 на 2 стор.

 

Заступник Голови                                                                     А.П. Ігнатов

До списку